Trine Noodt (V) gikk til topps i Troms og Finnmark

«YDMYK»: Finnmarkspolitikeren Trine Noodt er vist stor tillitt.

«YDMYK»: Finnmarkspolitikeren Trine Noodt er vist stor tillitt.

Trine Noodt er nominert til førsteplass i Troms og Finnmark.

DEL

(iFinnmark) Venstres nominasjonsmøte i Troms og Finnmark søndag plasserte Trine Noodt helt i toppen på nominasjonslisten til partiet. Det skriver Troms og Finnmark Venstre i en pressemelding.

– Tusen takk for tilliten. Jeg er ydmyk og glad for tilliten som er vist med som 1. varakandidat, skriver hun på Facebook.

Hun ser fram til å drive valgkamp sammen med sine partikollegaer.

– Jeg vil jobbe for bedre utdanningsmuligheter, et mer miljøvennlig samfunn, bedre sykehustjenester og utflytting av statlige arbeidsplasser, sier Noodt.

Irene Dahl fra Tromsø ble valgt som leder av Troms og Finnmark Venstre.

– Jeg er kjempeglad for å ha blitt valgt til leder og gleder meg til at vi sammen skal bygge Troms og Finnmark Venstre frem mot valget. Vi skal stå på for en god skole. Videregående skole er en av grunnsteinene i kompetanseutvikling og vekst i nord, sier Irene Dahl i en pressemelding.

Leif Wasskog og Isak Ole Hætta fra Alta og Kautokeino ble valgt til nestledere.

– Det har vært et godt årsmøte med en veldig god stemning. Jeg er veldig glad for tilliten og gleder meg til å starte jobben som nestleder sier Leif Wasskog.

– Som representant for det samiske er det en glede å ta fatt på oppgaven jeg har fått utdelt, legger Isak Ole J. Hætta til.

Dette er det nye styret i Troms og Finnmark Venstre:


Irene Dahl, leder
Leif Wasskog, nestleder
Isak Ole Johansen Hætta, nestleder
Jan Fjellstad, styremedlem
Monica Balto Anti, styremedlem
Johanne Sundmann fra Venstrekvinnelaget
Benedicte Bjørnås fra Unge Venstre

STYRET: Her er det nye styret til Troms og Finnmark Venstre. Fra venstre: Benedicte Bjørnås, Leif Wasskog, Irene Dahl, Isak Ole J. Hætta og Johanne Sundmann.

STYRET: Her er det nye styret til Troms og Finnmark Venstre. Fra venstre: Benedicte Bjørnås, Leif Wasskog, Irene Dahl, Isak Ole J. Hætta og Johanne Sundmann. Foto:

Her er nominasjonslisten

Nr      
  1.  
Trine Noodt                              27.09.67 Alta
  1.  
Irene Vanja Dahl                      23.06.71 Tromsø
  1.  
Jan Fjellstad                              30.05.47 Harstad
  1.  
Benedicte Bjørnås                19.12.00 Tr-Fm UV (Senja)
  1.  
Isak Ole J Hætta                        21.07.60 Kautokeino
  1.  
Eilert Isaksen-Warth                07.05.96 Tr-Fm UV (Alta)
  1.  
Monica Balto Anti                     30.01.76 Tana
  1.  
Mona Jørgensen                       07.03.63 Skjervøy
  1.  
Rolf Ohma Austgard                21.02.47 Målselv
  1.  
Tore Jan Solstad                        25.05.48 Vardø
  1.  
Ann Catharina A. Lango          07.02.92 Kautokeino
  1.  
Svein Robert Guttormsen        22.03.69 Kvæfjord
  1.  
Lisa Moon Sneve                       04.03.87 Sør-Varanger
  1.  
Leif Gøran Wasskog                  02.09.61 Alta
  1.  
Kjell Harald Horn  10.08.70 Senja
  1.  
Morten Skandfer                       05.06.66 Tromsø
  1.  
Lars Ove Haugen                       19.09.71 Vadsø
  1.  
Gunnhill Andreassen                27.05.49 Tjeldsund
  1.  
Halvar Aksel Nilssen                   20.12.53 Ibestad
  1.  
Tommy Hæggernæs                 12.12.60 Alta
  1.  
Musa Gitau Anderssen             29.09.79 Bardu
  1.  
Ketil Stokkan                              29.04.56 Balsfjord
  1.  
Elin Sandvik                                13.06.56 Karasjok
  1.  
Margoth Irene Thomassen              04.06.51 Porsanger
  1.  
Jørn Weines                               31.05.82 Tromsø
  1.  
Nicholas Olsen 03.01.01 UV/ Tromsø
  1.  
John Daniel Solhaug                 06.11.50 Sørreisa
  1.  
Astrid Høgestøl                          20.08.89 Tromsø
  1.  
Espen Lyngra                              02.01.96 Lyngen
  1.  
Julie Povenius                            01.10.71 Alta
  1.  
Per Kvaale Caspersen               06.07.66 Gratangen
  1.  
Even Aronsen                             24.10.95 Harstad
  1.  
Gunn Elisabeth Kristensen      24.09.69 Kautokeino
  1.  
Annett Vibeke Fløistad             12.09.78 Tjeldsund
  1.  
Sverre Kimo Pedersen              08.11.62Tana
  1.  
Agnes Helene A Normann       15.12.65Ibestad
  1.  
Ernst Gerald Kloosterman       25.03.60Tromsø
  1.  
Elin Helene Andersen               21.02.70Målselv
  1.  
Berit Anne A. Sara Triumf        15.11.66Kautokeino
  1.  
Jan Sveinung Meyer                 30.05.46Kvæfjord
  1.  
Marit Johnsen19.03.76Alta
  1.  
Jonas Dahlberg Toft                  22.03.96Tromsø
  1.  
Elise Klausen Jenssen                                         19.09.98Harstad
  1.  
Vidar Pakalowich Fagerli         26.08.68Målselv
  1.  
Kristin Agersen                          07.06.68 Sør-Varanger
  1.  
Håkon Kjølås                              20.12.65Tana
  1.  
Anne Grethe Johansen            21.02.63Tromsø
  1.  
Mathias Meltzer Bonnier         13.08.96Harstad
  1.  
Marthe Frette                            14.11.69Målselv
  1.  
Asbjørn Danielsen                     19.07.57Alta
  1.  
Egil Kvernmo                              11.01.62Tana
  1.  
Eline I Svendsen                                                                   19.02.99Senja
  1.  
Rolf Simon Hansen                  03.01.45Nordkapp
  1.  
Espen Prestbakmo                    04.06.70Målselv
  1.  
Kine Bergheim                           22.06.90Tromsø
  1.  
Eirik Berger                                 29.08.74Tromsø
  1.  
Marika Andrea Jenssen            05.12.00Harstad
  1.  
Lena Bratsberg                          03.01.78Harstad
  1.  
Johanne Sundmann                  06.10.55Alta
  1.  
Aud Jektvik                                 03.05.80Tromsø
  1.  
Anton Leier Dahl                       01.10.49Kautokeino
  1.  
Børre Steinar Børresen            12.06.54Tana
  1.  
Vidkunn Haugli                          09.08.39Målselv

Artikkeltags